Single Blog

ÖZEL İMALAT MOBİLYALARDA NE KADAR MÜKEMMELİYETÇİ OLUNABİLİR?

BLOG

Aslında konu başlığı olarak karışık gelebilir ama soru oldukça sade. Özel tasarımların mükemmeliyeti, size ne kadar yanaşıyor? Özel tasarım demek, kişiye özgü tasarım demek. Kişinin kendi evine, kendi iş yerine ya da diğer ortamlara göre yapılan tasarımlar demek. Özel tasarımlar, ne kadar mükemmel olabilir ise, özeliniz ve yaratıcılığınız o kadar mükemmel olabilir demek.

Geneli itibari ile, bizler insan olduğumuz için her şeyimiz farklı. Yaşam tarzımızdan tutun da, iletişim kuruş şeklimize, iş yeri stilimize ve yaptığımız çalışmalara kadar pek çok seçeneğimiz farklı sunuluyor. Bu yüzden herkes, kendi ruhuna has özellikler sergiliyor. Peki ama kendi ruhunuzu simgelemek için neye ihtiyacınız var? Özel mobilya tasarımı söz konusu olduğu zaman, ruhunuzu nasıl mobilyalara yansıtırsınız? Zevkinizi, tarzınızı, isteklerinizi? Bunun için neler yapılabilir? Ya da özel tasarımın gerekliliği ne ölçüde sorgulanabilir? Bizce bu durum biraz  durumu ile ön plana çıkıyor. Yani mükemmeliyetçilik, daha çok kendinizi tamam hissettiğiniz anda ön plana çıktığı için, sizler de mükemmel bir konum yaratabilirsiniz. Evinizin her hangi bir yerine yaptıracağınız özel mobilya, sizin yarattığınız ya da sizin tasarladığınız bir tasarım olacak. Tıpkı her insanın özeli, ruhu diğer insanların özelinden ve ruhundan farklı olduğu gibi, tasarımlarınız da farklı olacak. Bu da sizi siz yapan detayların aslında en önemlisi.

Özel mobilya tasarımlarını mükemmel kılmak, aslında tamamen hayal gücümüz ile alakalı. Yani sonsuz. Kimi tek bir nokta içinde bir gezegeni görür iken, kimileri sade bir rengin pek çok renk ile uyumlu olacağını düşünür ve tasarımlarını bu çerçevede ön plana çıkarır. Sizler de yaratıcılığınız ve hayal gücünüz ile mükemmeliyetçilik dürtünüzü ön plana çıkarırsanız, özel imalat mobilyalar mükemmellik konusunda her tasarımı geride bırakabilir. Çünkü özel tasarım, sizi yansıtıyor. Sizin yaşam alanınıza, sizin istediğiniz ve sizin fikriniz ile düşünülen, üretilen, projelendirilen tasarımları saklıyor bünyesinde. Bunca farklılık, bunca güzellik bir özel altında birleşince, işte ortaya özel imalat mobilya tasarımlarının asıl gerçekçiliği, asıl kalitesi ve asıl varlık sebebi çıkmış oluyor.