Single Blog

COUNTRY MUTFAKLAR

BLOG

Eşyalarınız açıkta kalsın ve mutfağınız kendini ifade etsin. Bu konuda oldukça önemli bir tarz olduğuna inandığımız Country Mutfaklar, genellikle alternatif estetik detaylar ile ilgili olanlar için olmazsa olmaz stiller arasında yer alıyor. Rustik mutfak tarzı ile birbirine yakın olan Country tarzı mutfaklar, eşyalarınızın açıkta kalmasını ve askıda asılı kalmasını ön gören bir tarz diyebiliriz özet olarak.

Kırsalda yer alan evlerin tasarımlarını, modern tasarımlar ile birleştirerek ortaya çıkarılan bu tarz, ahşap detayların oldukça fazla kullanıldığı bir tarzdır. Tarzın en önemli aktörleri arasında yer alan ferforje tasarımları da olmazsa olmazlardandır. Peki ama bu tasarımlara sahip olmak için ne yapmak gerekiyor? Hemen anlatalım.

Öncelikle mutfağınızda tavana monte edebileceğiniz bir  gerekebilir. Ferforje rafları ile mutfak eşyalarını askıda tutarak, ilk işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mutfak eşyalarınız açıkta kalacağı için, çok daha verimli bir kullanım oluşturacak. Asma saksı modelleri de bu tarz için oldukça önemlidir. Bu tarz mutfaklarda dikkat çeken detaylar, tavandan sarkıtılan dekoratif eşyalar oluyor. Örneğin asma saksı, bir Country mutfak için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Tavandan, ince bir zincir yardımı ile aşağıya sarkıtılan saksılar, bu tarzın en önemli faktörlerini oluşturacak ve ortaya ihtişamlı bir görüntü sunacak. Ahşap detayların çok önemli olduğu bu tarzda, mutfağınızın tamamını kaplayabilirsiniz. Yani mutfağınızın hemen hemen her yerini ahşap ile kaplatarak, Country etkisini ve varlığını daha da artırabilirsiniz. Rafların ahşap olması ve alternatif renklerde olması, görselliği ve tarzı daha da belirgin kılacaktır. Hatta canlı renkler tercih edebilir ve mutfağınızın ruhsal dokusuna da renk katabilirsiniz. Eski köy evlerini ve kırsal evlerini andıran bir yaşam tarzının ürünü olan Country mutfaklarda, olmazsa olmaz olan detaylardan bir diğeri, sobadır. Mutfağınızda kuzine soba kullanarak, mevcut Country tarzınıza daha da artı değerler katabilirsiniz. Kuzine ile hem ısınma sorununu çözeceksiniz, hem de odun ateşinde yemekler yaparak daha alternatif lezzetlere ulaşacaksınız. Ham ahşap raflar, doğallığı artıran en önemli detay olacaktır. O yüzden Country tarzı mutfak tasarımı konusunda kararlı iseniz, bu anlamda üretilen detayları da kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tabi sade renkler ile de ihtiyaçlarınıza göre bir tasarım organize edebilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken, bizlerle iletişime geçmenizi olacaktır. Tamamen zevkinize ve renk algınıza göre bir tasarım üretiyor, ihtiyaçlarınıza dair daha verimli bir çözüm üretmek istiyoruz. Bireye göre proje ürettiğimiz için, Country tarzına en iyi şeklide yaklaşmanızı ve mutfağınızı en güzel şeklide kullanmanızı sağlamak istiyoruz.