Single Blog

CAFE VE RESTAURANT TASARIMLARINDA DÜNYA TRENDLERİ

BLOG

Kendi halinde, kendi tarzında ve kendi stilinde ön plana çıkarılan yenilikçi çalışmalar, çoğu tasarımı su yüzüne çıkarıyor ve bizlere daha verimli bir çözüm sağlıyor. Bu bağlamda sunulan, en ideal seçeneklerin arasında, hemen hemen tarz olarak ön plana çıkarılan çalışmalar var. Peki nedir bu kadar beğenilen tasarımların sırrı? Hemen açıklayalım. Özgünlüğün ve sanatın karşımı. İç mimarisi ile ödül alan, dünya trendleri konusunda oldukça iddialı olan çalışmalara sırası ile bakalım isterseniz.

Bicycle Bar – Bükreş/Romanya

Bisiklet teması ile gün yüzüne çıkan Bisiklet Bar, Romanya’nın Bükreş şehrinde oldukça ön plana çıkıyor. Dünya trendleri arasında hatırı sayılır bir mekana sahip olan bu yer, hemen hemen pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Sadeliğin ve estetiğin, yaratıcılık ile bir araya gelişine tanık olmak için, bu örnek oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Tabi sadece sadelik değil, inanılmaz detayları ile gözleri kamaştıran özel kafe tasarımları da yok değil. Bir sonraki görselimizde görebileceğimiz tasarımlar ise karşımıza Çin’den çıkıyor. Hong Kong için önemli bir mekan olan Ammo Restaurant, iddialı tasarımı ile pek çok kişiyi büyülüyor. Kendine has koyu detayları ile oldukça özel bir mekan oluşturulmuş ve iç mimari konusunda büyük detaylara yer verilmiş. Karşınızda Ammo Restoranı;

Tutkunun, beyazın asaletinin ve daha pek çok detayın ön plana çıkarıldığı kafe ve bar tasarımlarından bir diğerine geldi sıra. İşte karşımızda en sade dokusu ile dikkatleri üzerine çeken (haklı olarak) ve üzerine çekmeye de devam eden Logomo Cafe – Turku/Finlandiya. Finlandiya üzerinde kesinlikle ayrı bir mekan olarak bilinen ve oldukça ilgi çeken bu yerin görseli ise şu şekilde;

İsterseniz yazımıza, tasarım harikalarının ve alternatif açılardan esinlenerek yaratılan tasarımların görselleri ile devam edelim.