Single Blog

ArcorA Garage Academy İkinci Dönemini Tamamladı!

BLOG

Var olduğu günden bu yana sürekli yeni projeler geliştiren ve uygulayan Arcora, Başkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Üniversite Sanayi işbirliği çerçevesinde oluşturduğu Türkiye’nin yenilikçi eğitim modeli Arcora Garage Academy ikinci dönemini başarıyla tamamladı.

Teorik bilginin yanı sıra uygulama ortamlarını gözlemleyebilme fırsatı sunan Arcora Garage Academy’de öğrenciler, projelendirme aşamasından sunum yapmaya, çizdikleri projenin imalat ve uygulama aşamasından satın almaya kadar her adımı usta eğitmenler eşliğinde, ekip çalışması ile yerinde yaparak öğreniyor.

Arcora tarafından tahsis edilen özel atölye ve stüdyolarda gerçekleştirilen dersler ile öğrenciler uygulama ve pratikte eksik kalan yönlerini geliştirirken mezun olduklarında profesyonel hayata bir adım önde başlıyor. Dönemin son dersinde ise öğrenciler meslek hayatlarında karşılaşabilecekleri türlü zorlukları, avantajları ve merak ettiklerini, sektörde önemli başarılara imza atan katılımcılardan dinleme ve tartışma imkanı buluyor.

İkinci dönemini tamamlayan A.G.A’nın son dersi ise yine sımsıcak heyecanlara sahne olurken, BİTTO (Başkent Üniversitesi Bilgi, İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi) Yöneticisi ve Arcora Garage Academy’nin kurulumunda ve gelişiminde önemli katkıları olan Sayın Arzu Fırlarer moderatörlüğünde, alanında uzman çok değerli iki konuğa ev sahipliği yaptı.

Arcora Garage Academy’nin son dersinde, öğrencileri mezun olduktan sonraki aşamaya hazırlamak ve adaptasyon süreçlerini hızlandırmak adına Güven Sağlık Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Esra Ayken ile önemli başarılara imza atan Tasarımhane’nin Kurucusu Sayın Elif Ergin bizimle birlikteydi.

Güven Sağlık Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Esra Ayken, özgeçmiş oluşturma, mülakat sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenleri, derin bilgisi ve deneyimleriyle öğrencilere aktardı.

Önemli başarılarda imzası olan Tasarımhane’nin Kurucusu Elif Ergin ise sektöre dair tecrübelerini, başarının sırlarını öğrencilere aktarırken, onlarda başarıya giden yolda çok önemli notlar tuttular.

Dönemin son dersine katılarak, her bir öğrencinin aklında, fikrinde, gönlünde yeni ufuklar açan ve öğrencilerin bakış açılarını geliştirerek merak ettikleri soruların yanıt bulmasını sağlayan değerli konuklarımıza katılımları için çok teşekkür ederiz.